Sunucu ve Yedekleme Çözümleri

Sunucu Çözümleri :

Hızla gelişen teknoloji ve uygulamaların daha fazla kaynak istemesi nedeniyle kurumların ihtiyaçları değişmektedir.

Intel ve Linux tabanlı sunucu çözümlerimiz ile kurumların kendine özel ihtiyaçları için farklı çözümler üretiyoruz.

En zorlu uygulamalarınız için en yüksek düzeyde bellek, depolama ve performans sunan her ölçekte kurumsal sunucu çözümleri sunmaktayız .Sanallaştırma Çözüleri :

Sanallaştırma, fiziksel sunuculara ve uygulamalara olan bağımlılığı azaltan, yönetimsel ve maliyet olarak ciddi avantajlar sağlayan bir sistem çözümüdür. Sanallaştırma ile fiziksel bir sunucu üzerinde birden fazla sanal sunucu çalıştırılabilmekte ve tüm bu sunucular merkezi olarak yönetilebilmektedir. Fiziksel bir sunucu üzerinde, sunucu açıkken yapılması mümkün olmayan birçok işlem sanal sunucuda gerçekleştirilebilmektedir;

  • Ram Yükseltme
  • CPU Yükseltme
  • Disk Ekleme / Çıkarma ve mevcut disk boyutunu yükseltme
  • Snapshot Alma (Sunucunun anlık kopyasını oluşturma) gibi bir çok avantaj sağlamaktadır. Önceden yalnızca işletim sisteminin sanallaştırılması ile kullanılan bu sistem günümüzde çok daha farklı noktalarda da kullanılabilmektedir.

Sizin için en doğru sanallaştırma uygulaması tarafımızca projelendirilerek firmanız için uygulanır.


Back-Up Çözümleri :

Firmalarda veri yaşam döngülerine sahiptir. Bu döngü boyunca veri, SAN ve NAS ortamlarında yönetilerek depolanmalı ve erişimi en düşük maliyette tutularak korunması sağlanmalıdır. Depolama sistemleri firmalardaki verilerin canlı erişim durumlarına göre planlanmalı ve yedekleme sistemleri ile bütünlük sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Verinin yedeği, sistemlere bağlı mevcut ortamlardaki depolama sistemlerinde tutularak sağlanmamalıdır. Depolama, yedekleme den çok, ağ üzerinde kullanılan uygulamaların canlı verilerine erişim sağlanması, yönetilebilmesi için kullanılmalıdır. Sistemlerdeki veri, mutlaka yedekleme stratejileri oluşturularak firma içersinde meydana gelebilecek tüm kötü gün riskleri düşünülerek ( yangın, su basması, hırsızlık vb.) güvenli ortamlarda saklı tutularak sağlanmalıdır. Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri, firmaların mevcut durumları analiz edilerek, firmanın bugünü ve yarını ile uyumlu bir yapı stratejisinin oluşturulması, bu yapının entegrasyonu, yönetilmesi ve 7X24 servis-destek hizmetlerini kapsamaktadır.


VDI User Sanallaştırma Çözümleri:

Sanal masaüstü altyapısı (VDI), iyileştirilmiş güvenlik ve merkezi masaüstü yönetimi dahil olmak üzere IT'ye önemli avantajlar sunar ancak uzak bir Windows veya Linux masaüstüne güvenli erişim becerisi günümüz kuruluşları için yeterli değildir. IT’ye yönelik talepler daha gelişmiş bir yaklaşım gerektirir. Kullanımı artırmak, yönetilecek konsolların sayısını en aza indirerek yetkinlikleri maksimize etmek ve çalışanların uygulamalara ve verilere kişisel cihazlardan eriştikleri BYOD programlarında bile hassas verilerin güvende kalmasını sağlamak için kuruluşların kullanıcı deneyimlerini optimize etmeleri gerekir.

Sizin için en doğru sanallaştırma uygulaması tarafımızca projelendirilerek firmanız için uygulanır.